Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Zabawy ruchowe jako stymulacja pracy mózgu i źródło olbrzymiej uciechy

Brak aktywności ruchowej w wieku przedszkolnym ma prawa mieć istotny, ujemny wpływ na wszechstronny proces rozwoju dziecka, bowiem hamuje jego postęp ruchowy i fizyczny, a także ujemnie wpływa na jego psychikę i poziom emocjonalny.


Maluch w wieku przedszkolnym głównie dzięki aktywności ruchowej pojmuje otoczenie i opanowuje nowe zdolności.Zabawy ruchowe dla dzieci prócz tego, że stymulują pracę i rozrost mózgu, są dla najmłodszych również źródłem olbrzymiej radości i zadowolenia. Dlatego powinno się zadbać o wprowadzenie do codziennego grafiku przyjemności zezwalające zadowolić prawdziwy u najmłodszych niedosyt ruchu. Zabawy ruchowe winny być dopasowane do wymogów i możliwości najmłodszych- przeczytaj dodatkowe informacje. Równie ważne jest dbanie o różnorodność planowanych zajęć, również kreatywność. W celu modelowania odpowiednich postępowań u dzieci dobrze jest wprowadzić ćwiczenia fizyczne do powszedniego grafiku zajęć jako składnik powszedniej rutyny. Funkcją opiekunów jest dbać o to, aby rozwój malucha był harmonijny i by był odpowiednio ukierunkowany. Mogą to zrobić przez zachęcanie dziecka do uczestnictwa w różnego rodzaju zabawach. Dziecko, by prawidłowo się rozwijało, potrzebuje wielu bodźców. Pochodzą one ze świata zewnętrznego, dzieci uczą się z zaistniałych sytuacji, w jakich się znajdują, podpatrują zachowania różnych ludzi, z którymi żyją. To wszystko ma oddziaływanie na kształtowanie ich indywidualności.


Zestawy klocków
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
Wielorakość gier dla dzieci jest ogromna. Ważne jest, by pomóc im w odpowiednim wyborze, zademonstrować, że korzystanie z różnego rodzaju gier wpływa na rozwój wielu wartościowych cech i umiejętności. Lego hobbit to przygodowa gra działań. Komponuje się z szesnastu etapów i należy je przejść, by dotrzeć do wielu lokacji i tajemnic. Pragnąc przystąpić do kolejnej funkcji głównego wątku fabularnego gry, trzeba trafić do miejsca wskazywanego na mapie świata. Sporo więcej dowiesz się na stronie .

Rozrywki takie oddziałują na rozwój wielu cech u dzieci, spostrzegawczości, spójnego myślenia, rozwijają małą motorykę. Rodzice muszą czuwać nad tym, aby dziecko nie miało dojścia do gier, w jakich pojawia się przemoc i niewskazane dla dzieci treści.