Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Meble dla najukochańszych osób na świecie – pokoje dziecięce

Dzieci mają wiele do zrobienia. Rozwijanie się, poznawanie świata... A czy istnieje wspanialszy plac zabaw od własnego pokoju?


Zasada w urządzaniu pokoju dziecięcego obowiązuje jedna: pokój jest dla dziecka, a jego wyposażenie powinno odzwierciedlać jego charakter, poglądy, zamiłowania. Musi być to przestrzeń, z której czerpie energię, radość i równowagę. Miejsce nakłaniające do zabaw i uruchamiające wyobraźnię.
Natchnieniem niech będzie dla nas, cieszący się bezustannie wielką popularnością skandynawski styl. Mimo, iż oszczędny – nie wieje w nim chłodem i przygnębiającą szarością|. Wnętrze rozweselają bowiem kolorowe dodatki – podobnie jak i dzieci. Stawiamy więc na jasne, pastelowe barwy ścian, które będą tłem dla mebli – głównego elementu w dziecięcym pokoju. Dobrze jeśli są drewniane, stabilne i starannie wyważone. Solidnie zaprojektowany zestaw mebli dziecięcych, bez wątpienia nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

pokój dziecka
Author: Black Red White
Source: Black Red White
Zazwyczaj dla najmłodszych centrum ich świata stanowi łóżko. To tutaj mogą siedzieć i rozmawiać ze swoimi gośćmi, grać w gry, czytać książki. Warto więc aby łóżko zapewniało nie tylko wygodny sen, ale zostało wyposażone wiele rozwiązań, które zaspokoją różne potrzeby. To mogą być wbudowane pojemniki na pościel lub zabawki. Oferta e-sklepów jest imponująca. Znajdziemy w nich łóżka metalowe, drewniane lub na antresoli. Niektóre z nich posiadają regulację, by nadążać za dorastającymi pociechami.
Wybierając łóżko, na ogół skupiamy się na materacu: pragniemy, żeby zapewniał komfort spania, gwarantował spokojny sen. Prawda jest jednak taka, iż jakość i wykonanie ramy oraz stelaża są tak samo istotne. To stelaże w dużej mierze odpowiadają za jakość snu malucha .


Miejmy na uwadze, że jaskrawe kolory mebli, w przyszłości nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci. Dobrze jest w związku z tym zdecydować się na neutralne barwy, które pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i dalszym. Jeżeli postaramy się, by meble były praktyczne i nowoczesne, zredukujemy niepotrzebne koszty.