pociechy

Czy jest możliwe skłonić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, jak gry planszowe? Okazuje się, że jak najbardziej

gry planszowe
Author: Rikki's Refuge
Source: http://www.flickr.com
Gry dla dzieci bardzo często mają kształtować nasze pociechy, ale są również takie w których nasi najmłodsi uczą się niedobrych nawyków, jakich rodzice preferowaliby raczej unikać. Gry wprowadzają do życia dzieci złe zachowania i dużo emocji. Gry strzelanki czy też gry bijatyki bardzo ciekawią nasze dzieci, ale uczą je przemocy, która może udzielać się w życiu codziennym.

Jak powinniśmy ubierać nasze dzieci? Sprawdź wybrane przykłady.

dzieci
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Kiedy nasze dzieci przychodzą na świat, próbujemy dać to, co najlepsze. Zazwyczaj jest tak, że rodzice wyrównują swoim dzieciom własne niedostatki z dzieciństwa. Jeśli więc ktoś wychowywał się w końcówce ubiegłego wieku, może mieć drobny kompleks na tle mody. Wówczas zwykle odziedziczaliśmy ubrania po starszych krewnych. Poza tym, wszyscy nosili podobne rzeczy. We współczesnej modzie jest ogromna swoboda. Mamy dostęp do wszystkich, renomowanych marek. Obecnie jest w stanie nas hamować jedynie liczba zer na metce.

Dziecięcy świat, czyli nie wyłącznie zabawki są wymagane

dziecko, mama,
Author: Luci Correia
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością większość osób słyszało chociażby raz słyszała coś na temat włoskiej lekarce Marii Montessori, która z początkiem lat XX wieku stworzyła nowy system wychowania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Metoda opracowana przez Marię Montessori opiera się generalnie na zabawie.

Pages