Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

W którym miejscu na ziemi można znaleźć raj czyli najbardziej znane niezwykłe miejsca i atrakcje magicznej wyspy Mauritius.

Oglądając różne zdjęcia z podróży czasami można natrafić na bajkowe wręcz ujęcia, jakby nie pochodziły z naszego świata lub zostały genialnie zmontowane. Jednak istnieją one naprawdę, jest na naszej planecie sporo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Jeśli więc ktoś ujrzy na fotografii błękitne niebo, podobnie błękitną wodę i kołyszący się w oddali jacht, to może być prawie pewien, że zdjęcie to zrobiono na Mauritiusie.
Mauritius
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Uroki tej wspaniałej krainy, nazywanej również rajską wyspą, doceniali już średniowieczni żeglarze, którzy zapuszczali się na te tajemnicze wody. I wyspa mauritius po dziś dzień pozostała z taką nazwą, o czym zaświadczyć będzie mógł każdy, kto miał ją kiedykolwiek okazję zobaczyć. W realnym świecie wygląda jeszcze piękniej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej przezroczysta, niebo bardziej niebieskie, plaże bardziej piaszczyste. Jednym słowem raj na ziemi, i to raj możliwy do zobaczenia przez wszystkich, bo wycieczki (zobacz: malta wycieczki) na Mauritius proponuje obecnie coraz więcej dobrych biur podróży.

Wyprawa na ten niezwykły zakątek świata z naszego kraju jest dość kosztowna ze względu na koszty transportu. Lecz wszyscy, którzy stamtąd wrócili są zdania, że warto było, bo Mauritius może rzeczywiście sporo zaproponować odwiedzającym. Piaszczyste plaże i przepiękne morskie wody były już wspominane, lecz równie piękny jest świat roślin i zwierząt. I to nie tylko świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne barwnego życia rafy koralowe, ale też na samej wyspie wyspy. Północna jej część porośnięta jest egzotyczną, niesamowitą przyrodą, mieszkańcem której do niedawna jeszcze był legendarny ptak Dodo. Więcej w temacie ciekawych podróży.
Mauritius
Author: Sunny Ripert
Source: http://www.flickr.com
Swoimi widokami będą cieszyć oczy niesamowite bujne lasy, wśród jakich gdzieniegdzie widzi się srebrne nitki wysokich na kilkadziesiąt metrów wodospadów. Otoczenie takie wręcz zachęca do aktywnego spędzania wolnych chwil, czy to pod wodą, podczas nurkowania na rafie, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy.

Następna witryna, która posiada wiadomości na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć wiedzę. To istotne, zatem idź tutaj grecja santorini i dowiedz się dużo wątków.

Ale na tej wyspie znajdzie się również coś dla nowoczesnych, lubiących zabawę turystów, na przykład jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc klubami.