Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Rozwój pociechy – jakie zabawki są najlepsze?

Każdy tata pragnie dać swojemu dziecku wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie dlatego precyzyjnie kupowane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla dziecka planujemy zakupić, zawsze trzeba pamiętać zwłaszcza o tym, aby były one dopasowane do tego, ile lat ma oraz możliwości rozwojowych. Tylko wówczas jest cień szansy na to, że dziecko z zabawki skorzysta, a ona sama będzie korzystnie oddziaływać na jego rozwój.

klocki drewniane
Source: pixabay.com
Ogromnym hitem są ostatnio drewniane zabawki dla dzieci. Świetnie wpasowują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za za tym, co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są bez wątpienia rewelacyjnym wyborem, jeśli nie chcemy zasypywać dziecka mnóstwem bodźców, których ono i tak nie jest w stanie przetworzyć. W sklepach dostępne są rozmaite samochodziki, zabawki do pchania, a nawet puzzle, które zostały zrobione z drewna. Ogromnym hitem, który znali już nasi rodzice są wyprodukowane z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki zrobione z drewna - ; do zabawy otrzymać. Za sprawą nich może rozwijać zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest niezwykle ważne dla jego właściwego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku malutkich dzieci jest nierozerwalnie połączony z rozwojem fizycznym. Decydując się na zabawki z drewna, należy zawsze bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie mają one najmniejszych nawet zadziorów i ostro kończących się elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Dość trudnym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.zabawki
Source: pixabay.com
Większość rodziców decyduje się kupić zabawki interaktywne, które emitują dźwięki, ruszają się i mają wiele części różniących się fakturą. Tymczasem okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale korzystnym wyborem. Dostarczają bowiem dziecku zbyt dużo bodźców, a nierozwinięty w pełni jeszcze przecież układ poznawczy całkowicie sobie z nimi nie radzi. Poza tym trzeba pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie rozróżniają wszystkich kolorów – w początkowym etapie życia dziecko postrzega wszystko w dwóch kolorach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela umieszczona nad łóżeczkiem nie zrobi na nim większego wrażenia. Najlepsze są zabawki proste takie jak na przykład te: , które równocześnie nie kosztują tak dużo. To ogromne ułatwienie dla tych, którzy są rodzicami.