Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Klocki dla dziecka

Pośród wszystkich zabawek dostępnych w sklepach nadal bardzo popularne są zestawy klocków. Kochają się nimi bawić zarówno mali chłopcy budując rozmaite budowle czy też samochody jak i małe dziewczynki które to zwykle budują z nich domki dla swoich kukiełek.
Lego Super Heroes
Author: Redazione Fuorigio.co
Source: http://www.flickr.com
Muszę powiedzieć, iż propozycja zestawów klocków dla dzieci jest aktualnie niezmiernie szeroka. Poczynając od klocków zwykłych, takich jakimi my dawniej się bawiliśmy, to jest są to drewniane, kolorowe prostopadłościany i wałki, przez klocki plastykowe których to odmian spotykamy nieogarnione ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego typu klocki firmy Lego, dopasowane do wieku użytkowników.Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku 3-6 dedykowane są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dzieciaczki rozpoznawać kształty zwierzątek, obiektów oraz ludzi, a także rozpoznawać poszczególne odcienie.

Odczuwasz niedostateczną ilość informacji na ten temat? Wejdź na nową stronę i tam czeka na Ciebie dalsze kompleksowe objaśnienie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/) tej tematyki.

Tymczasem potomkom ciut większym, to znaczy w wieku 6-12 lat, poświęcone są powyżej wspominane zestawy Lego Super Heroes prezentujące znane postacie bajkowe. Dzieci mogą więc kiedy już poskładają klocki bawić się nimi w dalszym ciągu, mogą wejść w rolę swych ulubionych postaci z kreskówek. Starszym już dzieciom, powyżej 12 roku życia polecane są z kolei poważne zestawy Lego Technic.
zestaw klocków Lego
Author: Brickset
Source: http://www.flickr.com
Przy ich pomocy młodzi konstruktorzy składają rozliczne mechanizmy, zaczynając od samochodów, przez statki do dźwigów. Modele te bywają nawet zdalnie sterowane. Uważam, że niezaprzeczalną zaletą zestawów klocków lego jest to, że po wybudowaniu danej konstrukcji nasze dziecko dalej może się nią zabawiać. Mam w tym miejscu na myśli wspominane już zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Zamek czy Lego Technic.

Jeżeli spodobał Ci się tekst, który w tym momencie widzisz, to zapewne zabsorbuje Cię też ten serwis (http://podologmarcinkowska.pl/najczestsze-przyczyny-pekajacych-piet/). On również prezentuje pokrewny temat.Atutem natomiast prostych klocków plastikowych czy stworzonych z drewna jest to, iż nie ograniczają one fantazji malucha, można z nich złożyć prawie wszystko: samochody, płatowce, domeczki dla lalek, mosty, płoty, lokomotywę, poligony dla ołowianych żołnierzyków.

Reasumując, we wczesnym dziecięctwie i wczesnej młodości zabawa klockami może spełniać niezmiernie znaczącą rolę wychowawczą. W przypadku kiedy zabawa w budowanie z klocków staje się pretekstem do utrwalania relacji rodzinnych, spełnia ona również funkcję socjalizującą.