Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Jak najlepiej dbać o swe dziecko w zimie? Wskazówki dla niewprawionych rodziców

Jeśli właśnie masz swe pierwsze dziecko, wiesz dobrze, jak wielka wiąże się z tym odpowiedzialność - niemal każdy rodzic pragnie dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze.
Równocześnie często przy pierwszym dziecku nie mamy praktycznie żadnego doświadczenia, więc bez większego kłopotu jesteśmy w stanie wyobrazić sobie praktycznie wszystkie katastrofy świata, a jednocześnie nie wiemy zupełnie, jak dokładnie im zapobiegać. Dzisiaj zatem pierwsza porada - jak ubrać swoje dziecko na zimę i czy w tym czasie trzeba o nie jakoś konkretnie dbać?


Ubieraj dziecko ciepło!


Właściwie każdy z nas zdaje sobie znakomicie sprawę z faktu, że dziecko należy ubrać ciepło - z pewnością trochę cieplej niż siebie, bowiem dziecko w wózeczku nie może rozgrzać się poruszaniem się, jednakże z drugiej strony nie możesz dziecka ubrać za ciepło. Jeśli będziesz przegrzewał dziecko, na przykład nakładając mu latem czapki zimowe dla dzieci, wówczas możesz być praktycznie pewny, iż dziecko będzie Ci niemalże cały czas chorowało, gdyż w ogóle nie będzie odporne. Czapki zimowe dla dzieci powinno się nakładać dziecku w zimie, jednak również nie możesz przesadzać z liczą wszelkiego rodzaju warstw ubrania lub kocyków - z pewnością musisz starać się znaleźć złoty środek.


Witaminy i suplementy


Ciąża
Author: iStockphoto.com


Jeśli Twe dziecko ma słabą odporność, wtedy możesz również podawać mu różnego rodzaju witaminy czy suplementy Diety.
Musisz zachęcić swe dziecko w szczególności do jedzenia warzyw oraz owoców, bowiem to akurat w nich znajduje się wiele wszelkiego rodzaju witamin w naturalnej postaci. Niezłym pomysłem będzie bez wątpliwości również zachęcenie dziecka do picia tranu w dowolnej postaci.