Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Gdy zamierasz podczas dni wolnych od pracy spać pod gołym niebem, nie zapomnij zabrać ze sobą paru niezbędnych przyborów

Urlopowy czas pragnęlibyśmy spędzić nie tylko w gronie przyjaciół, lecz również w jakimś interesującym zakątku w naszym kraju bądź zagranicą. Kiedy jedni preferują pobyt w drogim hotelu, to pozostali decydują się na kilkudniową wycieczkę w góry. Decyzję, w które miejsce pojechać, należy podjąć odpowiednio wcześniej, ponieważ od takiej właśnie decyzji wiele zależy, np. zawartość bagażu.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież jesteśmy zmuszeni na kilka dni przed planowanym urlopem wybrać się na sprawunki i kupić wszystko, czego nie znaleźliśmy w domowych szafach. Urlopowiczom, którzy wybierają się pod namiot przyda się kilka niezwykle użytecznych przedmiotów.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne notki na frapujący Cię dział. Przejdź do następnego wpisu oraz czytaj wpis apartamenty sopot.

A do nich na pewno trzeba byłoby wliczyć latarki, śpiwory i ciepłe okrycia. Na biwaku potrzebujemy również wielu towarów, które następnie posłużą do przygotowywania posiłków. Jednak prawdziwym wyzwaniem staje się pranie brudnych, a i nierzadko przepoconych ubrań. I byłby w błędzie ten, kto by twierdził, że na biwak nie można zabrać ze sobą pralki.Scrubba bag to oryginalna pralka, którą można bez najmniejszego problemu zapakować nawet do niedużego plecaka. A dzięki takiemu postępowaniu zaoszczędzimy miejsca i będziemy mogli spakować pozostałe, tak samo niezbędne rzeczy. taka pralka turystyczna ma formę torebki, do której wlewa się wodę i odrobinę detergentu. Potem wystarczy kilka albo kilkanaście minut, w zależności od stopnia pobrudzenia spodenek, potrząsać ową torebką. Kolejną fazą prania jest, tak jak w przypadku tego tradycyjnego prania, płukanie, które odbywa się w identyczny sposób, jak poprzedni etap. A czyste slipy można spokojnie wywiesić na prowizorycznie rozwieszonym sznurku.
Pralka turystyczna wydaje się pozostawać idealnym rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą spędzać urlopu pod dachem hoteli, lecz na świeżym powietrzu. Jednakże doskonale znane powiedzenie uzmysławia nam, że każdy kij ma dwa końce.

Scrubba bag, tak jak zresztą każda inna podręczna pralka, okaże się zbyt mała, jeżeli będziemy chcieli w trakcie wspinaczki po górach wyprać odzienia większych gabarytów, przykładowo kombinezon. Nasza wskazówka jest zatem taka, żeby jeszcze w fazie planowania wycieczki spakować do walizki dodatkowe okrycie wierzchnie lub jeszcze jedną parę jeansów, aby później nie martwić, co na siebie włożyć.