Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/katamarantopcat.pl/includes/menu.inc).

Dopilnujmy aby nasze pociechy były bezpieczne

Chcemy dla naszych pociech tego co najwspanialsze, a więc pragniemy im zapewnić jak najwspanialsze miejsca do zabawy. Sprawdzamy czy konkretny zestaw drabinek zezwoli im się kształtować na dużo sposobów, czy będzie rozwijać nie tylko ich koordynację ruchową, ale również oraz umiejętność przechwytywania co się stanie, jeżeli na konkretnej drabince zachowa się w taki, czy inny sposób. Nie mniej wiedzmy, iż nawet najmocniej rozbudowana budowla nie będzie właściwa, kiedy będzie już zepsuta oraz będzie wymagała naprawy.


place zabaw
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Place zabaw muszą mieć dobre atesty
Nie ma znaczenia czy posiadamy swój ogródek oraz na nim chcemy postawić dla swojego dziecka plac zabaw, czy być może zamieszkujemy na jakimś osiedlu i korzystamy z publicznych placów. Wciąż place zabaw powinny posiadać właściwe atesty (jak na przykład - pod tym adresem), przejść właściwe testy i równocześnie mieć specjalne certyfikaty, dzięki którym będziemy przekonani, iż nasze pociechy mogą się na nich bezpiecznie pobawić. Dodatkowo co rok musimy robić ich gruntowną konserwację oraz przegląd, a kiedy coś będzie wymagało remontu, to musimy to jak najszybciej naprawić, tak aby nasze pociechy miały szanse się na nich bezpiecznie bawić.

Dopasujmy je do wieku
Warto sobie zdawać sprawę z tego, iż takie place nie tylko odróżniają się tym, co oferują do zabawy, ale również oraz swoją rozmiarem. Są takie na których bezpiecznie mają szanse się samodzielnie przemieszczać już dwulatki, a są takie na których mają szanse się pobawić tylko starsze dzieciaki. Wybierając plac na którym ma się bawić nasze dziecko, z pewnością warto wybierać taki, który jest najlepiej dobrany do jego wieku, bo wtedy będziemy posiadali pewność, iż na pewno świetnie będzie się na zanim bawiło oraz jednocześnie, że będzie się cudownie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Sprawdzajmy bezpieczeństwo
Zanim rozpoczniemy korzystać z jakiegoś placu, należy przeczytać jego regulamin, zobaczyć czy ma niezbędne zezwolenia oraz certyfikaty, i czy rzeczywiście wszystkie jego elementy wyglądają na trwałe i mocne. Jeżeli tak, to bez wątpienia nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze dziecko mogło się na takim placu zabaw pobawić i kształtować swoją sprawność fizyczną.